Rally & Racing Team 

Od kilkunastu lat nasza  firma była blisko ze sportami motorowymi. Zaczynaliśmy od amatorskich startów w cyklu imprez sportowych Super Oes i Super Barbórka. Dawało to nam  mnóstwo frajdy i adrenaliny. Przez ten czas udało nam się zająć raz drugie i raz trzecie miejsce startując Audi S3. Potem zmieniliśmy klasę na tzw.  klasę potworów aut doładowanych z napędem na 4 koła gdzie konkurencja jest największa i rywalizacja na najwyższym poziomie. W klasie tej startowaliśmy samochodem Mitsubishi EVO IX. Obecnie nasz team buduje od podstaw auto stworzone do rajdów szutrowych Forda Fiestę PROTO, którą mamy nadzieję startować w sezonie 2017.  Profesjonalnie w rajdy zaczęliśmy się bawić już wiosną 2015 roku stworzyliśmy team rajdowy  BORAMAX-RALLY &RACING TEAM. Składa się on z 3 aut w dwóch klasach. Dwie Skody Fabia S2000 i jedna skoda Fabia S1600 wszystkie jeżdżą w barwach teamu BORAMAX i są prowadzone i pilotowane przez polsko-ukraińskie załogi w następującym składzie:

 

SKODA FABIA S-2000: KLASA P7

Kierowca –Marcin Putowski, Pilot- Stanisław Kocyuban                                  

SKODA FABIA S-2000: KLASA P7

Kierowca – Polosuchin Aleksandr, Pilot- Grebeniuk Oleksiy

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

Kierowca –Paweł Gontowoi (wielokrotny mistrz Ukrainy w rajdach samochodowych), Pilot- Jarosław Górski      

 

 

HARMONOGRAM IMPREZ RAJDOWYCH:

RAJD KUJALNIK 25.08. 2017

MIEJSCE: SEVERINOWKA, MIASTO ODESSA, UKRAINA

V etap mistrzostw Ukrainy. Wszystko zaczęło się z wielka pompą przed Odeską Operą , show zgromadził mnóstwo publiczności która z zaciekawieniem przyglądała się części artystycznej jak i sportowym samochodom zgromadzonym na placu prze operą. Swój udział zgłosiła wyjątkowo dużo liczba załóg, aż 59 to rekordowa ilość w tym sezonie.  Rajd ten jednocześnie był memoriałem ku pamięci tragicznie zmarłego podczas rajdu na Litwie kierowcy Jurija Koczmara. Rajd zaliczany do klasyfikacji mistrzostw Ukrainy w formule mini-rally. Składał się z 6 odcinków  po około 20 km łącznie 120km odcinków specjalnych. To znany już wszystkim kierowcom etap na znanym dobrze terenie wiec wydawało się ze nic nikogo nie może tu zaskoczyć. Jednak okazało się inaczej i dla jednej z załóg ten start okazał się bardzo pechowy. Ich Mitsubishi Evo X przy dużej prędkości wielokrotnie dachowało i wpadło do wąwozu przelatując w powietrzu kilkadziesiąt metrów, części auta zbierane była nawet 500 metrów od rozbitego auta. Na szczęście kierowca i pilot przeżyli ale konieczna była natychmiastowa hospitalizacja ze względu na liczne złamania i obrażenia wewnętrzne. Takie są uroki motosportów, ale przejdźmy do przyjemniejszych spraw czyli osiągniętych przez BORAMAX Rally & Racing Team wyników. Tym razem na starcie stanęły w naszych barwach 4 załogi w 4 różnych klasach. Jako 4 załoga dołączył do BORAMAX Rally&Racing Team weteran sportów motorowych człowiek legenda, który od 40 lat wiernie ściga się osiągnięciami Rosyjskiej motoryzacji. Jego rajdówka  ma 26 lat i odbyła za sobą już wiele wyścigów jest chyba rekordzistą pod względem ilości startów.

 

ZAŁOGA

KIEROWCA:  MARCIN PUTOWSKI

PILOT:  ŁUKASZ WŁOCH

AUTO:  FORD FIESTA PROTO  KLASA :P8

Trasa rajdu jak zwykle była dość zróżnicowana były długie szybkie proste, wybijające hopy,  i wąskie szykany. Po 2 okrążeniach  zespół był na 6 miejscu w klasie. Na trzecim okrążeniu byliśmy świadkami wypadnięcia z trasy zespołu z Odessa Rally Team który wyglądał bardzo groźnie a rajd na godzinę przerwano. Na tyle utkwił nam w pamięci ten wypadek, że schłodziło to nasz zapał do prędkości i następny odcinek pojechaliśmy bardzo zapobiegawczo spadając na 8 miejsce na którym skończyliśmy zawody w swojej klasie jak i w generalce ale za to finiszowaliśmy bez większych uszkodzeń auta.

 

ZAŁOGA

KIEROWCA:   POLOSUCHIN ALEKSANDR

PILOT: BЄLІKOV MAXIM

AUTO:  SKODA FABIA S 2000 KLASA : P7

Ta załoga od samego początku narzuciła ostre tempo w swojej klasie to wygrywając to zajmując 2 miejsce w swojej klasie na przemian z drugim zespołem jadącym bardzo szybką Ładą tak to nie żart (Łada ma jeden z lepiej rozwiniętych zespołów fabrycznych motorsportu i potrafią z niej wycisnąć naprawdę dużo. Ostatecznie ekipa Boramaxu musiała oddać pierwsze miejsce konkurentom którzy mieli 14 sekund przewagi w całym rajdzie. Ostatecznie w tej klasie zajęli mocne 2 miejsce a w generalce 10 miejsce.

 

 

ZAŁOGA

KIEROWCA: PAWEŁ GONTOWOI

 PILOT: STANISŁAW KOCYUBAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

 Od początku trwała ostra rywalizacja i ekipa jechała na maksimum zajmując lepsze lokaty niż koledzy z klasy P8 iP7. Niestety pomimo iż auto było bardzo starannie przygotowane uległo na drugim odcinku awarii. Urwany wahacz wykluczył z dalszej rywalizacji Pawła I Stanisława co bardzo wszystkich nas zasmuciło ponieważ to na ich pierwsze miejsce najbardziej liczyliśmy w klasyfikacji zespołowej ale taki jest motorsport że nie zawsze udaje się dojechać do mety.

 

 

ZAŁOGA

KIEROWCA – WASILIJ BOGATKIN

PILOT: OLESIA GROMOWII

LADA WAZ 2101-1600: KLASA P6

Tak jak już wspomniałem ten kierowca i ta rajdówka to historia i legenda wschodniego motorsportu. Dlatego też miło jest nam gościć go w naszym zespole. Wasilij ma największą ilość startów wśród wszystkich kierowców rajdowych na Ukrainie, ten sympatyczny ,,gończik” (kierowca rajdowy) dorobił się przydomku Died czyli dobrotliwie dziadek. Myślę że każdy z nas chciałby mieć takiego rzutkiego dziadka który w wolnym czasie pomiędzy kolejną herbatką ściga się w rajdach. Co najważniejsze robi to bardzo skutecznie jego doświadczenie sprawia że większość rajdów kończy na dobrych lokatach. Tak było i tym razem ,, Dziadek” dojechał jako 7 w klasie

 

 

Poniżej realacja wideo z rajdu Kyalnik:

https://www.youtube.com/watch?v=E16m7y4eCj8

https://www.youtube.com/watch?v=EFxFGrgn-ns

 

RAJD LWOWSKI STAND 25.08. 2017

MIEJSCE: MIASTO TRUSKAVIEC, UKRAINA

IV etap mistrzostw Ukrainy. Rajd zaliczany do klasyfikacji mistrzostw Ukrainy w formule mini-rally. Składał się z 6 odcinków  po około 19 km łącznie 114km odcinków specjalnych. Był to jeden z najtrudniejszych rajdów dla samochodów i kierowców w całej karierze Boramax Rally & Racing Team. Przyczyniła się do tego przede wszystkim nawierzchnia. Większość trasy rajdu poprowadzona była po drogach wysypanych tłuczniem jaki w Polsce stosuje się na nasypach kolejowych, to ostre kruszywo wykańczało opony i zawieszenia w autach. Dodatkowo dla urozmaicenia i dla sprawienia trasy bardziej widowiskowej poprowadzono ją przez płytki brud rzeczny. Przy dużych prędkościach tak silne uderzenie w wodę łamało wentylatory chłodnicy osłony i nadkola.  O trudności trasy świadczy fakt że z 32 załóg które wystartowały do mety dojechało zaledwie 11. Nie było również załogi która przynajmniej raz nie złapała by kapcia. Jak mówi stare rajdowe powiedzenie wygrywają Ci którzy dojeżdżają do mety wiec w tym przypadku strategia ostrożnej jazdy była ważniejsza niż prędkość na trasie. Z naszych 3 załóg rajd ukończyły tylko 2 co w porównaniu do tego ile w skali rajdu kierowców nie ukończyło rajdu można uważać za sukces…

 

ZAŁOGA

KIEROWCA:  PSZYBYSZ ADAM

PILOT:  ŁUKASZ WŁOCH

AUTO:  MITSUBISHI EVO IX  Klasa:  P8

 

Adam Przybysz i Łukasz Włoch jadący Mitsubishi Lancerem Evo IX, nie ukończyli czwartej rundy mistrzostw Ukrainy w rallysprintach - Rajdu Lwowski Standard. Trasa była bardzo wymagająca dla zawodników i sprzętu, dlatego ponad połowa z 32 startujących załóg nie zobaczyła mety.
- Cieszę się, że w końcu udało mi się wystartować w szutrowym rajdzie - mówi Adam Przybysz. - To mój pierwszy start i było bardzo ciężko. Zbyt dużo rzeczy się działo - tu ktoś gada, tu trzeba wszystko ogarnąć... Nie jest to łatwe, ale przyjemne. Mam nadzieję, że zacznę jeździć pewniej a nie tylko na dwa uda - albo się uda, albo nie uda ;-)

- Kibice ułożyli sobie w water splashu tamę i dzięki niej podniósł się poziom wody - opowiada Łukasz Włoch. - Wpadając w tę pułapkę trochę za szybko, uszkodziliśmy wiatraki i chłodnicę. Nie chcąc ryzykować uszkodzenia silnika postanowiliśmy wycofać się z dalszej rywalizacji. Kolejną rundą jest rajd w Odessie pod koniec sierpnia. Wystartuję znów Fiestą Proto z Marcinem Putowskim walcząc o drużynowe mistrzostwo Ukrainy dla zespołu Boramax. Niewykluczone, że Adam, który spisał się świetnie jak na pierwszy raz, także pojedzie w tym rajdzie. Organizatorzy szykują wielkie święto i dobrą imprezę. Będzie ona Memoriałem Jurija Koczmara, który zginął w wypadku w łotewskim Rajdzie Kurzeme w 2015 roku.Ten rajd był debiutem dla Adama na Ukrainie. Pomimo dużego doświadczenia pilota załodze nie udało się dojechać do końca rajdu. Zaczęło się obiecująco po pierwszych dwóch odcinkach 4 miejsce. Dalej niestety złapane kapcie i połamane wentylatory i chłodnica przy przeprawie przez rzekę uniemożliwiły dynamiczną jazdę a ostatecznie chcąc ocalić silnik wykluczyły załogę z jazdy na ostatnim odcinku. Niestety warunki były ekstremalne nawet jak na rajdy szutrowe. 

 

 

 

ZAŁOGA

KIEROWCA:   POLOSUCHIN ALEKSANDR,

PILOT: BЄLІKOV MAXIM

AUTO:  SKODA FABIA S 2000 KLASA : P7

 

Podobnie jak większość kierowców i ta załoga miała dużo problemów z dojechaniem do końca ale udało się i to na najlepszym 1 miejscu. Po drodze zmieniali pęknięte opony , naprawiali skrzynię biegów.  Dodatkowo wszystkiego nie ułatwiała bardzo wysoka temperatura na zewnątrz dochodziła do 40C a w aucie nawet do 60C. Niestety rajdówki nie mają klimatyzacji ani otwieranych okien  jedynym ratunkiem i dawką świeżego tlenu jest powietrze  wpadające przez nawiew w dachu. Zaczyna on jednak być odczuwalny dopiero powyżej 60km na godzinę. W klasyfikacji generalnej załoga zajęła 7 miejsce zaraz za załogą naszego teamu z klasy PS6 Pawłem Gontowojem i Stanisławem Kocubanem

 

ZAŁOGA: KIEROWCA –PAWEŁ GONTOWOI

PILOT: STANISŁAW KOCYUBAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

 

Kolejna ekipa która bardzo dobrze wypadła w rajdzie Lwowski Standard. Od początku trwała ostra walka  o przetrwanie w tak trudnych warunkach. Jednak doświadczenie 11 krotnego mistrza rajdowego bardzo się przydało i było bezcenne. Prowadzona przez niego skoda dojechała w całości na metę również na najlepszym 1 miejscu w swojej klasie PS6 a w klasyfikacji generalnej na 6 pozycji zaraz za najmocniejszymi autami w rajdzie.

Zdobyte mocne pierwsze miejsce załogi Polosuchin Aleksandr/ Belikov Maxim oraz pierwsze miejsce załogi

Paweł Gontowoi/ Stanisław  Kocyuban pozwoliło na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji zespołowej dla zespołu Boramax Rally & Racing Team

 

RAJD ARCYZ 24-25.06. 2017

 

MIEJSCE: MIASTO ARCYZ, UKRAINA

III etap Mistrzostw Ukrainy. Rajd zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Ukrainy w formule mini-rally. Składał się z 6 odcinków  po około 20 km łącznie 120km odcinków specjalnych. Tym razem oragznizator bardzo się postarał, aby było ciekawie i dla kierowców i dla kibiców , dopomógł mu też w tym bardzo deszcz który stworzył błotne bagna , małe jeziorka oraz gliniaste ślizgawki. Do tego trasa miała dużo hopek , podjazdów za których szczytem nic nie było widać  i stromych zjazdów prosto w kamieniołom. Tak zróżnicowane warunki wymagały naprawdę dużych umiejętności i opanowania, aby ukończyć rajd Arcyz.

 

ZAŁOGA

KIEROWCA: MARCIN PUTOWSKI

PILOT: ŁUKASZ WŁOCH

AUTO: FORD FIESTA PROTO: KLASA P8

 

Ten rajd był trudniejszy niż wszystkie dotychczasowe w jakich jechaliśmy. Ze względu na skomplikowaną trasę , zmienną nawierzchnię i dużą ilość trampolin, które wybijały samochód w powietrze jak tylko człowiek na nie najechał. Pierwsze okrążenie potraktowaliśmy jako zapoznanie z niespodziankami i sprawdzenie zgodności opisu trasy przy większych prędkościach. Mimo ostrożnego przejazdu nie uniknęliśmy obracania w błocie i wędrówek w pola. Czasami po serii hopek ciężko było nam w drogę trafić. Kolejne przejazdy po zwiększeniu prędkości dopiero pokazały ile kryją niespodzianek dla zawodników. W takich ciekawych warunkach udało nam się utrzymywać 4-5 lokatę , niestety pech na ostatnim odcinku doprowadził do zniszczenia opony oraz  jazdy na trzech oponach przez ostatnie 10km i walkę o utrzymanie kierunku jazdy. Spowodowało to dużą stratę czasu i spadek na 7 miejsce w generalce i 5 w klasie.

 

ZAŁOGA

KIEROWCA: POLOSUCHIN ALEKSANDR

 PILOT: BЄLІKOV MAXIM

AUTO: SKODA FABIA S 2000: KLASA P7

 

Gdy ta załoga wyruszała na pierwszy odcinek nie wiedziała jakiego cudu tego dnia będą musieli dokonać ich mechanicy. Trzy odcinki szły po ich myśli ale na czwartym zaczęły się kłopoty ze skrzynią biegów. Biegi nie wchodziły ani w jedną ani w drugą stronę. Po zjechaniu do strefy serwisowej okazało się, że skrzyni nie da się reanimować i trzeba ją wymienić na nową. Nie jest to częste zjawisko, aby mieć ze sobą drugie auto w częściach, ale akurat Aleksander tak ma , podchodzi do rajdów bardzo profesjonalnie, więc kiedy spojrzał na zegarek i powiedział, że mamy 25 minut musimy wymienić skrzynię biegów, a mechanicy wiedzieli że nie żartuje. Pomagali mu również inni zawodnicy z naszego teamu . Paweł Gontowoj zna tą Skodę jak nikt w końcu sam ją budował więc wiedział co i jak robić, aby pomóc mechanikom. Można powiedzieć, że cud się dokonał i auto wyruszyło na kolejny odcinek z małą karą, ale to że po tych przygodach załoga zajęła 3 miejsce graniczy z niemożliwym. Tak więc gratulacje dla całego zespołu.

 

ZAŁOGA

KIEROWCA: PAWEŁ GONTOWOI

 PILOT: STANISŁAW KOCYUBAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

 

Kolejna ekipa, która bardzo dobrze wypadła w rajdzie Severin. Od początku trwała ostra rywalizacja z bardzo szybką i dobrze przygotowaną przez dział motorsportu Ładą. W Łada była o sekundę tym razem szybsza i nasza ekipa musiała się zadowolić drugim miejscem co również bardzo nas ucieszyło i przyniosło zespołowi kolejne 8 punktów. W klasyfikacji generalnej ekipa zajęła wysokie 9 miejsce biorąc pod uwagę to, iż pierwsze 5 miejsc to auta z 2 litrowymi silnikami i z turbo to bardzo dobry rezultat.

 

 

Zdobyte mocne pierwsze miejsce załogi Polosuchin Aleksandr/ Belikov Maxim oraz drugie miejsce załogi

Paweł Gontowoi/ Stanisław  Kocyuban pozwoliło na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji zespołowej dla zespołu Boramax Rally & Racing Team

Jeśli chcesz zobaczyć relacje z tego rajdu Arcyz kliknij na poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=aSEUYvva05o

 

RAJD MIKOLAIV 03-04 CZERWCA 2017

MIEJSCE: MIASTO MIKOLAIV

II Etap Mistrzostw Ukrainy. Rajd zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Ukrainy w formule mini-rally. Składał się z 6 odcinków, łącznie 123,6 km

ZAŁOGA

KIEROWCA:  MARCIN PUTOWSKI

PILOT:  ŁUKASZ WŁOCH

AUTO:  FORD FIESTA PROTO KLASA P8

Pierwszy raz pracujemy razem w duecie z Łukaszem Włochem, to nasz pierwszy start i to tylko po jednym treningu. Łukasz jako pilot ma 17 letnie doświadczenie czyli tak 10 razy większe niż ja jako kierowca rajdowy. Jest to bardzo cenna wiedza i mam nadzieje, że wspólnie ją wykorzystamy. Nasz rajd zaczął się dość niefortunnie od przejazdu połowy odcinka bez jednej przedniej opony, która spadła na jednym z zakrętów, spowodowało to iż straciliśmy ponad 2,5 minuty na pierwszym odcinku. Kolejne 2 i 3 odcinek poszedł już lepiej i nadrabialiśmy powoli straty. Na czwartym odcinku niestety wydarzyła się tragedia, auto które doganialiśmy i jechaliśmy tuż za nim potrąciło kibica, który wtargnął na trasę rajdu. Kibica niestety nie zdołano uratować, a cały rajd przerwano. W tych nieszczęśliwych okolicznościach wyniki po 3 odcinkach stały się wynikami ostatecznymi bez szansy poprawienia ich. W klasie P8 zajęliśmy 7 miejsce i takie samo w generalce.

 

 

ZAŁOGA

KIEROWCA –PAWEŁ GONTOWOI

PILOT- STANISŁAW KOCYUBAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

Kolejna nasza ekipa wygrała wszystkie 3 pierwsze odcinki więc automatycznie odniosła zwycięstwo w swojej klasie PS6 i zdobyła 10 punktów dla naszego zespołu. Sprawdziła się maksyma kierowcy Pawła Gontowoja, który zawsze uważał, że trzeba ostro jechać od samego początku bo nie wiadomo jak będzie rajd przebiegał dalej.

 

 

Jeśli chcesz zobaczyć relacje z tego rajdu  kliknij na poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=B9YcNjecPNE

 

 

RAJD SEVERIN 28-30.04.2017

MIEJSCE: MIASTO SEVERINOVKA, UKRAINA

1 etap mistrzostw Ukrainy. Rajd zaliczany do klasyfikacji mistrzostw Ukrainy w formule mini-rally. Składał się z 6 odcinków  po około 22 km

ZAŁOGA:

KIEROWCA: POLOSUCHIN ALEKSANDR,

PILOT: BЄLІKOV MAXIM

AUTO: SKODA FABIA S 2000 KLASA : P7

Załoga ta jak zwykle ambitnie podeszła do rywalizacji i od początku zajmowała czołowe miejsca w swojej klasie. Dzięki czemu zdobyli ostatecznie 1 miejsce w swojej klasie oraz 7 w generalce. Zyskali też 10 punktów dla zespołu Boramax Rally & Racing Team. Choć wszyscy deptali im po piętach dowieźli swój wynik do końca rywalizacji

 

 

 

ZAŁOGA: KIEROWCA –PAWEŁ GONTOWOI,

 PILOT: STANISŁAW KOCYUBAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

Kolejna ekipa która bardzo dobrze wypadła w rajdzie ,,Severin,,. Od początku trwała ostra rywalizacja z bardzo szybką i dobrze przygotowaną przez dział motorsportu Ładą. W Polsce tej marki w motorsporcie nie doceniamy całkowicie nie słusznie silniki tych samochodów są niesamowite. Ostatecznie łada była o sekundę tym razem szybsza i nasza ekipa musiała się zadowolić drugim miejscem co również bardzo nas ucieszyło i przyniosło zespołowi kolejne 8 punktów. W klasyfikacji generalnej ekipa zajęła wysokie 9 miejsce biorąc pod uwagę to iż pierwsze 5 miejsc to auta z 2 litrowymi silnikami z turbo to bardzo dobry rezultat.

 

 

Zdobyte mocne pierwsze miejsce załogi Polosuchin Aleksandr/ Belikov Maxim oraz drugie miejsce załogi

Paweł Gontowoi/ Stanisław  Kocyuban pozwoliło na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji zespołowej dla zespołu Boramax Rally & Racing Team

Jeśli chcesz zobaczyć relacje z tego rajdu Severin kliknij na poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=QPgs3rn6m3c

 

RAJD BARBÓRKA 2016 10 GRUDNIA

MIEJSCE: WARSZAWA POLSKA

54 rajd Barbórki jak zwykle zebrał czołówkę polskich zawodników, jest to ostatnia sportowa rywalizacja w roku. Podczas tego rajdu którego etapy odbywały się w 3 miejscach na terenie Warszawy ( Tor Bemowo, Tor Służewiec , Ptak Expo Center) pogoda niestety nie dopisała a wręcz robiła wszystko aby uprzykrzyć życie startującym ekipom. Dwa dni padały ulewne deszcze które Bemowo i Służewiec zamieniły w błotną ślizgawkę. Dla nas był to debiut nowym autem naszych marzeń Fordem Fiesta Proto. Jak to bardzo często w motorsporcie bywa wszystko jest na ostatnią chwilę i tak też było tym razem. Auto było budowane przez pół roku i zostało skończone na dzień przed rajdem. Bez możliwości przeprowadzenia testów i korekcji ustawień lub nawet poznania auta. Jak to w życiu bywa od początku sprawdzała się zasada Murphy’ego. Czyli to co mogło się zepsuć teoretycznie nie istotnego właśnie się psuło. Pierwsze zepsuło się ogrzewanie przedniej szyby która wiecznie parowała, potem aby jeszcze mniej było widać padły wycieraczki a na ostatnim odcinku pompa paliwa i procedura startu. Pierwsze usterki były uciążliwe ale tylko spowalniały jazdę natomiast dwie ostatnie spowodowały iż nie ukończyliśmy rajdu i auto stanęło 600m przed metą.

 

 

 

ZAŁOGA

KIEROWCA: MARCIN PUTOWSKI

PILOT: BARTEK WYSZKOWSKI

AUTO: FORD FIESTA PROTO : GRUPA 3

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RUwGUsxEPsA

RAJD ZIELONY FUGON 24 WRZEŚNIA 2016

MIEJSCE: MIASTO SEVERINOVKA

5 etap mistrzostw Ukrainy. Rajd zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Ukrainy w formule mini-rally. Składał się z 6 odcinków po około 20km.

 

ZAŁOGA

KIEROWCA: MARCIN PUTOWSKI

PILOT: OLEKSANDR ZAVGORODNIY

AUTO: MITSUBISHI LANCER EVO X : KLASA P8

 

Podczas piątkowego treningu przed rajdem na skutek błędu mieszanki paliwowej upaliła się elektroda przy świecy i wpadła do cylindra uszkadzając silnik, który stracił kompresje. Awaria ta wyeliminowała załogę ze stratu w rajdzie... :(

 

 

ZAŁOGA

KIEROWCA: POLOSUCHIN ALEKSANDR

PILOT: GREBENIUK OLEKSIY

AUTO: SKODA FABIA S 2000 KLASA: P7

 

Rajd ten od początku szedł po myśli załogi. Pomimo bardzo trudnej i niebezpiecznej trasy, o czym przekonały się aż 22 załogi z 50 startujących. Z pozoru bezpieczne i przewidywalne odcinki, które jednak posiadały zdradliwe bardzo miejsca zaskakując nawet najlepszych w tym rajdzie kierowców.  Nasi prowadząc od początku z każdym etapem zwiększali swoją przewagę, którą dowieźli do samego końca zajmując pierwsze miejsce w klasie szóstej i w generalce. Dzięki temu jako zespół wskoczyliśmy na drugie miejsce. 

 

 

 ZAŁOGA: KIEROWCA - PAWEŁ GONTOWOI

PILOT: STANISŁAW KOCYBAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

 

Kolejna ekipa, która bardzo dobrze wypaliła w rajdzie ''Zielony Furgon''. Systematycznie i równo zwiększali swoją przewagę urywając kolejne sekundy po każdym odcinku. Na ostatnim szóstym odcinku kierowca Paweł Gontowoi przeszedł samego siebie i urwał  co niebywałe aż 34 sekundy zajmując lepsze czasy niż kierowcy z klasy P7 i P8 dysponujący autami z dwa razy większą mocą. Przy takim stylu jazdy jego pierwsze miejsce było niezagrożone, a dodatkowo w kalsyfikacji generalnej rajdu załoga zajęła 5 lokatę. 

 

 

Zdobyte mocne pierwsze miejsce załoga Pawweł Gontowoi/Stanisław Kocyuban oraz pierwsze miejsce załogi Polosuchin Aleksandr/Grebeniuk Oleksiy pomimo pecha, który towarzyszył naszej trzeciej załodze Marcin Putowski/ Oleksandr Zavgrodniy pozwoliło ekipie Boramax Rally & Racing Team zając drugie miejsce w rajdzie, a tym samym zająć też drugie miejsce w mistrzostwach rajdowych Ukrainy i tytuł Vice Mistrza. Do miejsca pierwszego zabrakło nam tylko 2 punkty... 

 

Jeśli chcesz zobaczyć relacje z tego rajdu ZIELONY FURGON kliknij na poniższy LINK

 

RAJD KUYALNIK 20 SIERPNIA 2016

MIEJSCE: MIASTO ODESSA

 IV etap Mistrzostw Ukrainy. Rajd zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Ukrainy w formule Mini-Rally. Składał się z sześciu odcinków po około 26km. 

 

ZAŁOGA:

KIEROWCA: MARCIN PUTOWSKI

PILOT: OLEKSANDER ZAVGORODNIY

AUTO: MITSUBISHI LANCER EVO VII: KLASA: P8

 Ekipa po raz pierwszy w klasie P8 oraz pierwszy raz na tym samochodzie EVO 8. Niestety nie było czasu na treningi. Pierwsze 3 etapy to była nauka trasy i samochodu. Na czwartym etapie załoga się bardzo postarała i przestrzeliła zakręt, który potem jak się okazało mścił się jeszcze dwa razy. Podczas piątego odcinka na tym samym zakręcie uszkodzona została chłodnica co spowodowało, że do mety dojechaliśmy jadąc bardzo wolno, aby nie przegrzać i zatrzeć silnika. Temperatury wykańczały i samochód i zawodników, powietrze miało 42 ℃, a w kabinie samochodu temperatura dochodziła  do 60℃. Jakimś cudem po konsultacjach i pożyczeniu nowej chłodnicy od ekipu ukraińskiej Vladimira Petrenko (za co bardzo mu dziękujemy!!!) w ciągu 20 minut udało się doprowadzić auto do stanu  używalności, pełnej sprawności i zdążyć na start o czasie. Dzięki temu z dużą satysfakcją ukończyliśmy rajd na 12 pozycji...

 

 

ZAŁOGA:

KIEROWCA: POLOSUCHIN ALEKSANDR

PILOT - GREBENIUK OLEKSIY

AUTO: SKODA FABIA S 2000 KLASA: P7

 

Rajd ten miał dużo szybkich prostych, które tylko z pozoru wydawały się banalne. Jednak przy dużej prędkości prosta droga zaczyna być kręta jak wąż i znaczni się zwęża.  Na takiej trasie bardzo istotny jest optymalny tor jazdy i opóźniony do maksimum moment hamowania przed zakrętem. Technikę takiej jazdy dobrze opanował Aleksander i dzięki temu po sześciu odcinkach ukończył rajd na trzecim miejscu zdobywająć 6 pkt dla ekipy Boramax.

 

 

 ZAŁOGA: KIEROWCA - PAWEŁ GONTOWOI

PILOT - STANISŁAW KOCYUBAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

Kolejna ekipa, która bardzo dobrze wypadła w rajdzie. Z każdym odcinkiem i z każdym kolejnym samochodem bardzo pogarszała się nawierzchnia trasy. W tych warunkach łatwo było uszkodzić samochód o głazy rozsiane po drodze przez poprzedników. Chęć dojechania do końca zmuszała zawodników do ostrożniejszej i wolniejszej jazdy. Dla naszego zespołu najważniejsze było to, iż skutecznie dojechali do końca zajmująć trzecie miejsce, co dało nam kolejne pkt w klasyfikacji generalnej zespołów rajdowych...

 

 

Zdobyte mocne miejsce załogi Paweł Gontowi/Stanisłąw Kocyuban oraz pierwsze miejsce załogi Polosuchin Aleksandr/Grebeniuk Oleksiy pomimo pecha, który towarzyszył naszej załodze Marcin Putowski/Oleksandr Zavgorodniy pozwolił ekipie Boramax Rally&Racing Team zająć drugie miejsce w rajdzie, a tym samym zająć też drugie miejsce w Mistrzostwach Rajdowych Ukrainy i tytuł Vice Mistrza. Do miejsca pierwszego zabrakło nam tylko 2 punkty...

 

Jeśli chcesz zobaczyć relację z tego rajdu KUYALNIK kliknij na poniższy link:

 

 

 

RAJD "ZA POKÓJ W KRAJU" 25-26 CZERWCA 2016

MIEJSCE: MIASTO MIKOLAIV

 

Trzeci etap mistrzostw Ukrainy. Rajd zaliczany do klasyfikacji mistrzostw Ukrainy w formule mini-rally. Składał się z sześciu odcinków po około 22km. 

 

ZAŁOGA:

KIEROWCA: MARCIN PUTOWSKI

PILOT: STANISŁAW KOCYUBAN

AUTO: SKODA FABIA S 2000 KLASA: P7

 

Rajd zaczął się dość niefortunnie od przejazdu połowy odcinka bez wspomagania kierownicy i w kłębach kurzu za dogonionym poprzednim zawodnikiem, który ambitnie przez kilka kilometrów nie chciał dać się wyprzedzić co bardzo spowalniało jazdę. Na szczęście później było już tylko lepiej z każdym odcinkiem uzyskaliśmy lepsze czasy. Ostatecznie po pięciu odcinkach mieliśmy trzy miejsca. Na ostatnim odcinku poszliśmy na całość i udało się urwać kolejne 21 sekund co pozwoliło ostatecznie na zdobycie drugiego miejsca w klasie I.

 

 

 ZAŁOGA:

KIEROWCA: POLOSUCHIN ALEKSANDER

PILOT - GREBENIUK OLEKSIY

AUTO: SKODA FABIA S 2000 KLASA : P7

 

Rajd ten ekipa zaczęło bardzo dobrym startem. Na każdym odcinku miała najlepsze czasy zajmując pierwszą lokatę. Niestety na piątym odcinku awaria zawieszenia uniemożliwiła dalszą jazdę i zakończyła zmagania, wielka szkoda bo byłoby pewnie pierwsze miejsce. Taki niestety jest motorsport wygrywają Ci co dojeżdzają...

 

 

 

ZAŁOGA:

KIEROWCA - PAWEŁ GONTOWOI

PILOT - IVAN GERMAN

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

 

Kolejna ekipa, która niestety nie ukończyła rajdu. Czasy były obiecujące, po pierwszym odcinku pierwsze miejsce, ale później pech. Już na drugim etapie rajdu poważnej awarii uległ silnik auta i załoga odpadła z rywalizacji...

 

 

Zdobyte mocne drugie miejsce Marcin Putowski/Stanisław Kocyuban pomimo pecha, który towarzyszył kolejnym dwóm załogom z Teamu Boramax, które nie ukończyły rajdu pozwoliło zająć końcowo ekipie Boramax Rally&Racing Team trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów rajdowych. 

 

Jeśli chcesz zobaczyć relację z tego rajdu kliknij na poniższy link:

 

 

RAJD ,,EXPRESS-AUTO” -21-22 MAJA 2016

LEGENDA :

MIEJSCE: MIASTO NIKOLAIV

II ETAP MISTRZOSTW UKRAINY

ZAŁOGA:

KIEROWCA:   POLOSUCHIN ALEKSANDR,

 PILOT- GREBENIUK OLEKSIY

AUTO:  SKODA FABIA S 2000 KLASA : P7

 

Rajd ten ekipa zakończyła sukcesem zajmując po zaciętej walce trzecie miejsce w swojej klasie!!!

ZAŁOGA:

KIEROWCA –PAWEŁ GONTOWOI,

 PILOT- STANISŁAW KOCYUBAN 

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

Kolejna ekipa, która uwieńczyła zmagania w tym rajdzie sukcesem i pierwszym miejscem w swojej klasie!!!

 

 

Jeśli chcesz zobaczyć relacje z tego rajdu kliknij na poniższy link:

 

 

RAJD ,,SEVERIN” 16-17 KWIECIEŃ 2016

MIEJSCE: MIASTO SEVERIN/ ODESSA

Pierwszy etap Champion Ukrainy rajd zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Ukrainy w formule Mini-Rally. Składał się z 6 odcinków po około 23 km. 

 

 

ZAŁOGA:

KIEROWCA:  MARCIN PUTOWSKI

PILOT:  STANISŁAW KOCYUBAN

AUTO:  SKODA FABIA S 2000 KLASA : P7

 

Niestety już na pierwszym odcinku awaria skrzyni biegów wykluczyła załegę z dalszej jazdy..

ZAŁOGA:

KIEROWCA:   POLOSUCHIN ALEKSANDR,

 PILOT- GREBENIUK OLEKSIY

AUTO:  SKODA FABIA S 2000 KLASA : P7

 

Rajd ten ekipa zakończyła sukcesem zajmując po zaciętej walce drugie miejsce w swojej klasie!!!

 

ZAŁOGA:

KIEROWCA –PAWEŁ GONTOWOI,

 PILOT- JAROSŁAW GÓRSKI

SKODA FABIA S-1600: KLASA PS6

 

Kolejna ekipa, która uwieńczyła zmagania w tym rajdzie sukcesem i bardzo dobrym kolejnym drugim miejscem w swojej klasie!!!

Poniżej film z rajdu Severin

 

 

Zdobyte dwa drugie miejsca pozwoliły zająć końcowo ekipie Boramax Rally&Racing Team drugie miejsce w klasyfikacji zespołów rajdowych. 

 

 

RAJD ,,AKKERMAN” 17-18 PAŹDZIERNIKA 2015

MIEJSCE: MIASTO BIALOGOROD DNIESTROWSKI

KIEROWCA:  MARCIN PUTOWSKI

PILOT:  FIODOR BABINIEC 

AUTO:  SKODA FABIA RS 1400 KLASA : P5                       

 

4 etap rajd zaliczany do klasyfikacji mistrzostw Ukrainy. Składał się z 6 odcinków  po około 14 km. Po pierwszym odcinku 3 miejsce w klasie , po kolejnych trzech odcinkach walka o drugie miejsce w klasyfikacji  i niestety awria półosi która zakończyła walkę o podium jak i cały rajd. Auto przegrało walkę z głębokim piaskiem na odcinku wiodącym po plaży…

 

Jeśli chcesz zobaczyć relacje z tego rajdu kliknij na poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=2DLvMM9RcB0

 

Poniżej NOWY SEZON 2016 i kolejne rajdy w których Boramax Rally & Racing team bardzo ewoluował i brał udział w rozszerzonym składzie o najlepszych zawodników ukraińskich oraz profesjonalne nowe samochody rajdowe

 

RAJD ,,ZA POKÓJ” NIKOLAIV 5-6 WRZEŚNIA 2015

MIEJSCE: MIASTO NIKOLAIV

KIEROWCA:  MARCIN PUTOWSKI

PILOT:  FIODOR BABINIEC

AUTO:  SKODA FABIA RS 1400 KLASA : P5

 3 etap rajdu zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Ukrainy. Składał się z 6 odcinków po około 20 km. Po drugim odcinku 4 miejsce w klasie, po kolejnych trzech odcinkach 3 miejsce w klasyfikacji na ostatnim 6 odcinku próba wskoczenia na drugie miejsce pechowo zakończona rozerwaniem opony 4km przed metą. Dojazd na feldze i spadek na 6 miejsce. 

 

RAJD AMATORSKI SUPER BARBÓRKA 2015

MIEJSCE: TOR WYŚCIGOWY KIELCE

KIEROWCA:  MARCIN PUTOWSKI

PILOT:  MARCIN PAJEK

AUTO:  MITSUBISHI EVO IX , KLASA 6