BORAMAX 65 PROFESJONALNA PISTOLETOWA SZYBKOSCHNĄCA PIANA MONTAŻOWA O ZWIĘKSZONEJ O 44% WYDAJNOŚCI (PISTOLET. LATO, ZIMA)

Profesjonalna jednoskładnikowa pistoletowa piana poliuretanowa o PODWYŻSZONEJ WYDAJNOŚCI aż do 65 LITRÓW z opakowania. Dzięki nowej formule i większej rozprężalności początkowej uzyskujemy do 40% większą wydajność niż ze standardowej pianki. Jest to piana szybkoschnąca charakteryzująca się bardzo krótkim czasem wstępnego utwardzenia. Przeznaczona do montażu stolarki otworowej drewnianej, PCV oraz aluminium. Wyjątkowo gęsta i wytrzymała piana konstrukcyjno -uszczelniająca posiada niskorozprężną formułę, co sprawia, że nie wypacza montowanych profili. Charakteryzuje się dużą siłą wiązania, bardzo dobrze uszczelnia, wygłusza, izoluje i klei. Produkt posiada także bardzo dobre właściwości dźwięko i termo izolujące, szybko się utwardza, co skraca czas montażu. Wydajność jest uzależniona od temperatury i wilgotności otoczenia. Piana jest odporna na grzyby i pleśń. Występuje także w wersji ZIMOWEJ, w której jej specjalnie zmodyfikowana formuła pozwala na pracę w niskich temperaturach otoczenia nawet do -10°C. Pianę należy nanosić za pomocą specjalnego pistoletu do aplikacji pian poliuretanowych.


ZASTOSOWANIE

Uszczelnianie i osadzanie drzwi i okien, izolacja i osadzanie rur, docieplanie, izolacja termiczna dachów i stropodachów, uszczelnianie przestrzeni konstrukcyjnych, ścianek działowych. Produkt posiada bardzo dobre właściwości przyczepne do większości materiałów budowlanych takich jak drewno i materiały drewnopochodne, cegła, beton, gips, metal.

 

DANE TECHNICZNE

Temperatura pracy (podłoża): od +5°C do +30°C
Temperatura pracy (podłoża) wersja zimowa:
od -10°C do +30°C
Temperatura optymalna puszki: +10°C do +20°C
Odporność termiczna po utwardzeniu: od -50°C do +90°C
Klasa palności: B3 (DIN 4102)
Wydajność w zależności od warunków otoczenia: do 65l
Czas tworzenia naskórka: 3-7 min
Wstępne utwardzenie: 10-15 min
Czas wstępnej obróbki: 15-25 min. w temp. +20°C

Boramax | Marka Firmy Seven

SEVEN Spółka z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Magazynowa 6
25–565 Kielce

tel./fax (041) 344–87–67
tel./fax (041) 334–01–55
tel./fax (041) 334–03–01