BORAMAX KLEJ DO PRZYKLEJANIA PŁYT STYROPIANOWYCH W SYSTEMACH DOCIEPLEŃ/ BORAMAX UNIWERSALNY KLEJ POLIURETANOWY POLFIX

Niskoprężny jednokomponentowy klej poliuretanowy BORAMAX PPU 2 w wersji z aplikatorem pistoletowym przeznaczony do klejenia płyt styropianowych w systemach ociepleń budynków metodą BSO oraz płyt XPS i EPS przy ocieplaniu fundamentów i przyziemnych części budynków, piwnic itp. Jest łatwy i wygodny w użyciu, umożliwia szybkie wykonanie prac związanych z ociepleniem (wstępne utwardzenie po 2 godzinach, pełne utwardzenie już po 24 godzinach). Posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoży bitumicznych (bezrozpuszczalnikowych mas KMB, pap zgrzewalnych) oraz wszelkich podłoży mineralnych, jak również do podłoży betonowych, mineralnych, ceramicznych, tynków itp. Można go stosować w szerokim zakresie temperatur.


Klejenie płyt styropianowych w systemach ociepleń metodą BSO

Klej poliuretanowy BORAMAX służy do klejenia płyt styropianowych przy ocieplaniu ścian zewnętrznych budynków, kasetonów styropianowych, paneli ściennych, montażu parapetów, wypełniania szczelin w izolacji termicznej. Klej poliuretanowy wykazuje doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, ceramicznych, drewnianych a także do PVC, oraz wszelkiego rodzaju styropianów i tynków. Po 2 godzinach od przyklejania można rozpocząć szlifowanie i kołkowanie płyt

 

Klejenie polistyrenu ekstrudowanego (XPS)

Klej poliuretanowy BORAMAX ma zastosowanie w systemach ociepleń przy ziemi (fundamentów) z użyciem płyt z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) oraz z zastosowaniem polistyrenu ekspandowanego (EPS). Klej poliuretanowy wykazuje doskonałą przyczepność do podłoży betonowych, ceramicznych, drewnianych a także do PVC, oraz wszelkiego rodzaju styropianów, tynków oraz podłoży z powłoką bitumiczną, papy i asfaltowych mas izolacyjnych. Po 2 godzinach od przyklejenia uzyskuje się utwardzenie wstępne pozwalające na kontynuację prac związanych z zabezpieczeniem przy ziemi, a pełne utwardzenie spoiny poliuretanowej uzyskiwane jest po 24h. Występuje również w wersji wężykowej pod nazwą POLFIX UNIWERSALNY KLEJ POLIURETANOWY.

 

DANE TECHNICZNE

Temperatura pracy (podłoża): od -5°C do +30°C; Optymalna temperatura puszki: +20°C; Czas korekty: ok 10 min (przy: +23°C / RH 50%) Czas kołkowania: ok. 2h; Wydajność opakowania (klejenie XPS): do 12m2 powierzchni, wydajność opakowania (klejenie BSO): do 8m2 powierzchni, wydajność jest uzależniona od temperatury i wilgotności powietrza.

Boramax | Marka Firmy Seven

SEVEN Spółka z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Magazynowa 6
25–565 Kielce

tel./fax (041) 344–87–67
tel./fax (041) 334–01–55
tel./fax (041) 334–03–01