TYNK MOZAIKOWY

Tynk Boramax Dekomax służy do wykonywania dekoracyjnych, cienkowarstwowych, ochronnych barwnych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Dzięki użyciu specjalnych transparentnych żywic spajających barwione kruszywo kwarcowe stanowiące wypełnienie tynku, posiada doskonałą przyczepność na tradycyjnych tynkach, na podłożach betonowych, gipsowych oraz na płytach wiórowych, gipsowo-kartonowych itp.. Uziarnienie kruszywa zawiera się w przedziale 1,2–1,8 mm. Zastosowanie ziarna tej wielkości pozwala na optyczne zniwelowanie nierówności na tynkowanych powierzchniach. Kruszywo jest starannie dobrane i trzykrotnie barwione specjalną technologią, która ma na celu zapobieganie odbarwieniom i ścieraniu się koloru przy nakładaniu mozaiki. Tynk Dekomax jest odporny na promieniowanie UV, nie odbarwia się, nie płowieje ani nie wypłukuje. Materiał przeznaczony jest do nakładania i wygładzania metalową pacą. Po związaniu uzyskuje się barwną wyprawę o ziarnistej strukturze. Właściwości materiału pozwalają maskować istniejące w podłożu nierówności, pęknięcia i włosowate rysy. Dekomax dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne jest szczególnie polecany do wykonywania cokołów, gzymsów oraz lamperii np. na klatkach schodowych. Polecany jest także do stosowania na wyeksponowanych, narażonych na wycieranie ścianach wewnątrz budynków, np. przy wejściach, na korytarzach. Na zewnątrz budynków zaleca się stosować na powierzchniach ulegających szybkiemu zabrudzeniu: na podmurówkach, balustradach, w ościeżach okien i drzwi. Do gruntowania podłoża przed nałożeniem mozaiki zalecamy użycie specjalnego do tego celu gruntu
Boramax Litotynk lub Boramax Pro-Kwarc.


DANE TECHNICZNE

Temperatura stosowania: od +10°C do +25°C
Temperatura podłoża: od +10°C do +25°C
Gęstość objętościowa: ok. 1,85 g/cm3
K olorystyka zgodna z paletą barw


ZUŻYCIE

Średnie zużycie tynku na odpowiednio przygotowanym podłożu zależy od granulacji tynku i porowatości podłoża:
3,5kg – 4,5kg/m2 w zależności od grubości nakładanej warstwy, porowatości i gładkości podłoża. W celu dokładnego określenia zużycia wyrobu zaleca się przeprowadzenie prób na danym podłożu.


WARUNKI PRZECHOWYWANIA I TRANSPORTU

Tynki przechowywać w szczelnym i nieuszkodzonym opakowaniu w temperaturze od +5°C do +25°C. Chronić przed nadmiernym nagrzewaniem i mrozem. Okres przydatności do stosowania wynosi 12 miesięcy od daty umieszczonej na opakowaniu. Wyrób przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.


SKŁAD

Dekomax jest masą o konsystencji plastycznej na bazie dyspersji akrylowej, dodatków modyfikujących, barwionego kruszywa kwarcowego i środka konserwującego.

Boramax | Marka Firmy Seven

SEVEN Spółka z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Magazynowa 6
25–565 Kielce

tel./fax (041) 344–87–67
tel./fax (041) 334–01–55
tel./fax (041) 334–03–01