AKRYL SZPACHLOWY LEKKI

ZASTOSOWANIE

Jest to trwale elastyczna, idealnie biała, akrylowa ultra lekka masa uszczelniająca, dyspersyjna, wodorozcieńczalna przeznaczona specjalnie do dokładnego i wyjątkowo równego spoinowania i uszczelniania. Stosowana do: zaprawki, szpachlowanie, wypełnianie i naprawa rys, pęknięć, szczelin, ubytków, połączeń wewnątrz pomieszczeń, zwłaszcza przy pracach malarskich). Maskowanie łbów wkrętów oraz śrub (np. przy montażu płyt g-k, boazerii ściennej, sufitów podwieszanych). Spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych. Dająca po utwardzeniu spoiny możliwość szlifowania i łatwego malowania. Spoinowanie połączeń pomiędzy płytami ściennymi a posadzką, listwami podłogowymi, sufitowymi, parapetami. Odporna na pękanie i powstawanie rys skurczowych, posiada podwyższoną elastyczność. Posiada bardzo dobrą przyczepność do wszelkich porowatych podłoży takich jak beton, tynk, gips, ceramika budowlana, kamień, drewno.


WŁAŚCIWOŚCI

Ultra lekki i szybki akryl szpachlowy charakteryzuje się krótkim czasem wstępnego schnięcia co umożliwia nam dość szybko malowanie. Jego elastyczna i bardzo plastyczna formuła zapewnia nam nie pękającą i elastyczną wolną od spękań fugę. Aryl Szybki i Lekki jest już malowalny po kilkunastu minutach (w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia 10-20minut). Produkt posiada dużo większą tolerancję, niż tradycyjne akryle, na nakładanie jednorazowo grubszych warstw. Jest masą gotową do użycia nie wymagającą specjalistycznych narzędzi, wystarczy zwykły wyciskacz do
mas w kartuszach. Ze względu na swoją lekkość bardzo łatwy w nakładaniu, szpachlowaniu sufitów. Produkt nie zawiera rozpuszczalników przez co jest bezpieczny dla materiałów dekoracyjnych. Posiada doskonałą przyczepność do typowych podłoży jak płyta gips-karton, beton, cegła, drewno, kamień, aluminium.


DANE TECHNICZNE

Odporność termiczna po utwardzeniu: -20°C do +75°C. Czas obróbki: 5 minut. Tempo utwardzania: 2mm w ciągu 1 – 8 h (w zależności od temp. i wilgotności ). Skurcz: 0%. Ciężar właściwy: 0,57g/ml. Temperatura stosowania: +5°C do +30°C.


SPOSÓB UŻYCIA

Podłoże czyste, suche, odtłuszczone. Fugęwygładzać szpachelką, maczaną w wodzie z mydłem. Stosowanie farb z dużą ilością wypełniaczy, o dużej lepkości, silnie matowych, jednokrotnego krycia może wywołać pęknięcia w powłoce farb. W razie problemów rozcieńczyć farbę z wodą lub wpierw zagruntować powierzchnię gruntem lateksowym.

 

OKRES TRWAŁOŚCI

24 miesiące. Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu w temperaturze od +5°C do +25°C.

Boramax | Marka Firmy Seven

SEVEN Spółka z o.o. Spółka Komandytowa
ul. Magazynowa 6
25–565 Kielce

tel./fax (041) 344–87–67
tel./fax (041) 334–01–55
tel./fax (041) 334–03–01